Share this articleDela artikel

Kontakta oss

Kontakta oss, så hjälper vi dig gärna.

Kundservice: info@flexit.se

Order: order@flexit.se

Du kan också nå oss på telefon
010-209 86 00.

Vi hjälper dig så snart vi kan, men vill uppmärksamma på att det i perioder kan vara lite väntetid.

Här hittar du kontaktinformation till anställda vid de olika avdelningarna: 

Försäljning Ventilation

Göran Lager
Försäljningschef

010-209 86 10
goran.lager@flexit.se

 

Rickard Öjetoft
Distriktschef Öst

010-209 86 03
rickard.ojetoft@flexit.se

 

Marie Söderström

Marie Söderström
Distriktschef Öst

010-209 86 02
marie.soderstrom@flexit.se

 

Andreas Persson

Andreas Persson
Distriktschef Syd

010-209 86 06
andreas.persson@flexit.se

 

Charlie Englund

Charlie Englund
Distriktschef Väst

010-209 86 05 
charlie.englund@flexit.se

 

Jörgen Kandevik

Jörgen Kandevik
Distriktschef Väst

010-209 86 04
jorgen.kandevik@flexit.se


Per Gustafsson
Distriktschef Småland/Östergötland

010-209 86 09
per.gustafsson@flexit.se
 

Mathias Gruvborg

Mathias Gruvborg
Teknisk Support Ventilation

010-209 86 07 
mathias.gruvborg@flexit.se

 

Lennart Göransson

Lennart Göransson
Innesäljare

010-209 86 00
lennart.goransson@flexit.se

 

Marie Ohlsson

Marie Ohlsson
Order och leveranser

010-209 86 00
order@flexit.se

 

Tore Andersson 

Småland
010-121 92 54
tavs@telia.com

 

 

Försäljning bygghandel, VVS och el

Flexit Sverige AB
Källhultsvängen 5B, 670 10 TÖCKSFORS     

Per Ek
Försäljningschef

070-645 03 33
per.ek@flexit.se



Maths Hallin
Distriktschef

070-970 04 06
maths.hallin@flexit.se

 

Tomas Björn
Key account manager/distriktschef

070-211 68 97
tomas.bjorn@flexit.se

Robert Stendahl
Distriktschef

070-757 13 97
robert.stendahl@flexit.se

 

Anders Berglund
Distriktschef

070-160 98 96
anders.berglund@flexit.se

 


Marie Ohlsson
Order och leveranser

010-209 86 00
order@flexit.se


Koncern

Knut Skogstad

Knut Skogstad 
VD
+47 932 30 202
knut.skogstad@flexit.no

Pål J. Martinsen 
Försäljningschef koncern/Styrelseordförande
+47 932 30 200
paal.martinsen@flexit.no

 

Johan Martinsen

Johan M. Martinsen 
Ekonomichef
+47 928 11 794
johan.martinsen@flexit.no

 

Jon Dehli

Jon Dehli 
Marknadschef
+47 932 30 210
jon.dehli@flexit.no

  

Ulf Jonsson

Ulf Jonsson 
Platschef
+46 73 329 96 95
ulf.jonsson@flexit.se

 

Henrik Forsberg

Henrik Forsberg 
Inköpschef
+46 10 121 92 25
henrik.forsberg@flexit.se

 

Pernille Martinsen Westlie

Pernille Martinsen Westlie 
HR-chef
+47 928 04 122
pernille.martinsen.westlie@flexit.no

 
 Håvard Kristiansen
Håvard Kristiansen
Utvecklingschef
+47 926 30 876
haavard.kristiansen@flexit.no

 

Fabrik Töcksfors

Flexit Sverige AB
Källhultsvängen 5B, 670 10 TÖCKSFORS

Ulf Jonsson

Ulf Jonsson 
Platschef
073-329 96 95
ulf.jonsson@flexit.se

 

Lars Wessman

Lars Wessman
Test Lab. Chef
010-121 92 35
lars.wessman@flexit.se

 

Mikael Lindeberg

Mikael Lindeberg
Produktionsteknisk chef
010-121 92 22
mikael.lindeberg@flexit.se

 Håvard Kristiansen
Håvard Kristiansen
Utvecklingschef
+47 926 30 876
haavard.kristiansen@flexit.no

Besöksadress fabrik:
Källhultsvängen 5B
670 10 Töcksfors

Försäljningskontor Ventilation Öst:
Vretenvägen 13B
171 54  Solna

Försäljningskontor Ventilation Väst:
Stora Åvägen 21
436 34  Askim

Försäljningskontor Ventilation Småland/Östergötland:
Smålandsgatan 16
553 16  Jönköping