Other

Kontakta oss

Kontakta oss, så hjälper vi dig gärna.

Kundservice: info@flexit.se

Order: order@flexit.se

Du kan också nå oss på telefon
010-209 86 00.

Vi hjälper dig så snart vi kan, men vill uppmärksamma på att det i perioder kan vara lite väntetid.

Här hittar du kontaktinformation till anställda vid de olika avdelningarna: 

Försäljning VVS

Andreas Persson
Försäljningschef
010-209 86 06
andreas.persson@flexit.se

Rickard Öjetoft
Distriktschef Öst
010-209 86 03
rickard.ojetoft@flexit.se

Marie Söderström
Distriktschef Öst
010-209 86 02
marie.soderstrom@flexit.se

Charlie Englund
Distriktschef Väst
010-209 86 05 
charlie.englund@flexit.se

Morgan Danesved
Distriktssäljare Väst
010-209 86 04
morgan.danesved@flexit.se

Johan Ekberg
Distriktssäljare Syd
010-209 86 10
johan.ekberg@flexit.se

Per Gustafsson
Distriktschef Småland/Östergötland
010-209 86 09
per.gustafsson@flexit.se

Stefan Alvarsson
Teknisk innesäljare
010-209 86 07
stefan.alvarsson@flexit.se

Marie Ohlsson
Order och leveranser
010-209 86 00
order@flexit.se

Tore Andersson 
Småland
010-121 92 54
tavs@telia.com

Försäljning bygghandel och el

Flexit Sverige AB
Källhultsvängen 5B, 670 10 TÖCKSFORS    

Per Ek
Försäljningschef
tf. region öst
070-645 03 33
per.ek@flexit.se

Anders Berglund
Distriktschef norr
070-160 98 96
anders.berglund@flexit.se

Robert Stendahl
Distriktschef väst
070-757 13 97
robert.stendahl@flexit.se

Markus Kristensson
Distriktschef syd
072-454 87 78
markus.kristensson@flexit.se

Marie Ohlsson
Order och leveranser
010-209 86 00
order@flexit.se

Koncern

Knut Skogstad 
VD
+47 932 30 202
knut.skogstad@flexit.no

Pål J. Martinsen 
Styrelseordförande
+47 932 30 200
paal.martinsen@flexit.no

Johan M. Martinsen 
Försäljningschef koncern
+47 928 11 794
johan.martinsen@flexit.no

Jon Dehli 
Marknadschef
+47 932 30 210
jon.dehli@flexit.no

Pernille Martinsen Westlie 
HR-chef
+47 928 04 122
pernille.martinsen.westlie@flexit.no

Ulf Jonsson 
Platschef
+46 73 329 96 95
ulf.jonsson@flexit.se

Håvard Kristiansen
Utvecklingschef
+47 926 30 876
haavard.kristiansen@flexit.no

Eivind H. Kolstad
Partneransvarig EcoNordic
+47 911 22 622
eivind.kolstad@flexit.no

Fabrik Töcksfors

Flexit Sverige AB
Källhultsvängen 5B, 670 10 TÖCKSFORS

Ulf Jonsson 
Platschef
+46 73 329 96 95
ulf.jonsson@flexit.se

Lars Wessman
Test Lab. Chef
+46 10 121 92 35
lars.wessman@flexit.se

Mikael Lindeberg
Produktionsteknisk chef
+46 10 121 92 22
mikael.lindeberg@flexit.se

Håvard Kristiansen
Utvecklingschef
+47 926 30 876
haavard.kristiansen@flexit.no

Besöksadress fabrik/Godsadress:
Källhultsvängen 5B
670 10 Töcksfors

Försäljningskontor VVS Öst:
Vretenvägen 13B
171 54  Solna

Försäljningskontor VVS Väst:
Stora Åvägen 21
436 34  Askim

Försäljningskontor VVS Syd:
Stridsvagnsvägen 14
291 39  Kristianstad

Försäljningskontor VVS Småland/Östergötland:
Smålandsgatan 16
553 16  Jönköping

Share this articleDela artikel